Jaskółka dymówka opis

Pobierz

Wysyłka w: 3 dni.. Najlepiej zbadaną jaskółką jest dymówka, gniazdująca wewnątrz budynków, budująca gniazda w formie płytkiej czarki z gliny.. Wierzch ciała metalicznie czarny, pierś kremowobiała; czoło i podgardle czerwonobrązowe; na ogonie białe plamki.. Dymówka to najbardziej pospolita jaskółka w naszym kraju.Pewna dymówka przez 18 kolejnych wiosen powracała do swojej obórki.. szt.jaskółka dymówka, hirundo rustica, leżącej na przewodzie - jaskółka dymówka zdjęcia i obrazy z banku zdjęć Umieszczają je na skałach lub budynkach, a bardzo rzadko na wysokich drzewach.. Brzegówka to najmniejsza krajowa jaskółka, kopiąca długie norki w piaszczystych skarpach.. Rozmnażanie i rozwój.. Waga: 16-24 g. Opis: grzbiet wraz z ogonem granatowy z połyskiem; na szyi brązowa plama.. Samiec i samica mają jednakowe upierzenie.Dymówka ( Hirundo rustica) to rodzimy ptak z rodziny jaskółek z czarnym, połyskliwym upierzeniem na grzbiecie i piersi, białym od spodu i charakterystyczną czerwoną plamą na podgardlu i czole.. Zimuje w Afryce Subsaharyjskiej i w tropikalnej części Azji.. Jaskółki budują gniazda o miskowatym kształcie.. Długość ciała jaskółki dymówki to 19 cm, rozpiętość skrzydeł 33 cm, ciężar 16-21 g. Jest ptakiem związanym z osiedlami ludzi.. Niewielki, smukły ptak o granatowo połyskującym czarnym wierzchu ciała i białawym lub jasnopomarańczowym spodzie..

Jaskółka dymówka.

Długość ciała: 13-16 cm.. Ogon mocno wcięty w widełki, u samców mocniej (nawet 7,5 cm).. Spośród trzech gatunków jaskółek występujących w Polsce, dwa budują charakterystyczne gniazda z gliny i ziemi zlepionej śliną: jaskółka dymówka robi je wewnątrz budynków, natomiast jaskółka oknówka na zewnątrz.. Powszechnie znana, lubiana i liczna, szczególnie w otoczeniu zabudowań.. Cechy rozpoznawcze jaskółki dymówki to czarny, połyskujący granatowym odcieniem grzbiet i kuper.. Występuje zarówno na otwartych .Pełny opis produktu: Zapewniająca możliwie najlepsze warunki bytowe dla ptaków, gniazdo lęgowe rodzaj jaskółka dymówka, przeznaczona jest dla jaskółki dymówki (Hirundo rustica).. Pierwsza związana jest głównie z obszarami wiejskimi, gdzie do budowy gniazd ma do dyspozycji wiele otwartych .Dymówka jest niewielkim ptakiem z potężnym charakterem.Symbol wiosny i odrodzenia.Niewiele jest ptaków,które przy takich rozmiarach wykazują się tak ogromną odwagą.Jaskółki grupowo odpędzają takich napastników jak myszołowy,czy kobuzy nękając je swoimi pazurkami.Podobne zachowania przejawiają przeciwko kotom domowym.Latają bardzo szybko i zwinnie,lubią gnieździć się w .Jaskółka dymówka.. Ich dostępność pozwoliła na gruntowne obserwacje zwyczajów tych ptaków, a w szczególności atrakcyjności samców.Riparia riparia..

Ptak jaskółka dymówka ciekawostki.

Dostępność: duża ilość.. Nikt nie umiał wyobrazić sobie, aby maleńkie, słabe ptaszki mogły odbywać dalekie podróże i to na własnych skrzydłach.Dymówka, jaskółka dymówka (Hirundo rustica).. Ptak ten ma wcięty ogon, zaostrzone długie skrzydła.. Ubarwienie brunatne z wierzchu i białe od spodu.. Co ciekawe pierwotnym miejscem ich życia były skały, gniazda budowały w szczelinach i niszach skalnych.. Występowanie Zamieszkuje rozległe obszary na kuli ziemskiej - niemal całą Eurazję (prócz północnych krańców), część północnej Afryki i prawie całą Amerykę Północną.Dymówka i oknówka to jaskółki żyjące blisko człowieka.. Dymówka PL Lęgowy Liczny.. Minimalistyczny styl akwareli pasuje do eleganckich wnętrz, stylu skandynawskiego.Opis: Jaskółka dymówka - kolorowanka ze wzorem kolorystycznym pomagająca utrwalić nazwy ptaków, doskonale sprawdza się nie tylko na zajęciach plastycznych, ale również przyrodniczych.Jaskółka dymówka, Art Print w limitowanej edycji 25 egzemplarzy.. Z wierzchu granatowoczarna, od spodu biała.. Niektóre gatunki kopią także nory w ziemi - jest to szczególnie popularna forma w Afryce.. Choć część jaskółek jest migrująca - zazwyczaj powracają do tego samego miejsca co roku.Wszystko o jaskółkach..

Jaskółka dymówka - opis, występowanie i zdjęcia.

Cena: 80,00 zł.. Gardło i czoło rdzawe, oddzielone od piersi czarną przepaską.. Brązowo-czerwonawa plama nad i pod krótkim dziobem oraz długie widełki w ogonie.. * Rozmiar plakatu: wybierz 20x30cm 30x40cm 40x50cm 50x70cm.. Jaskółka dymówka zamieszkuje prawie całą Europę (poza północą), północną część Afryki, południowo-wschodnią część Azji oraz prawie całe obie Ameryki.. Jaskółka dymówka mimo swojej filigranowej budowy jest .Dymówka, jaskółka dymówka (Hirundo rustica) - gatunek niewielkiego ptaka wędrownego z rodziny jaskółkowatych (Hirundinidae).Dymówka (Hirundo rustica) rodzina: jaskółkowate Długość ciała: 17-23 cm.. Migruje na obszary, gdzie insekty latające występują obficie.. W okresie lęgowym zamieszkuje zabudowania wiejskie, później tereny otwarte w pobliżu trzcinowisk lub .Dymówka posiada długi rozwidlony ogon, w którym zwracają uwagę długie widełki złożone z zewnętrznych sterówek, dłuższych od reszty.. Zamieszkuje niemal całą Eurazję oraz część północnej Afryki.. Jej śpiew to głośny szczebiot i wysokie piskliwe tony.T to na odległość wielu tysięcy kilometrów!. Zbudowane z wysokiej jakości mieszaniny trocin i betonu (wg niemieckich wytycznych), dzięki czemu .opis.. Współczesna oryginalna akwarela przedstawiająca Jaskółkę Dymówke w locie..

W naszym kraju najbardziej liczne są oknówka i dymówka.

Występowanie Zamieszkuje rozległe obszary na kuli ziemskiej - niemal całą Euroazję (prócz północnych krańców), część północnej Afryki i prawie całą Amerykę Północną.JASKÓŁKA DYMÓWKA.. Jeszcze niewiele ponad sto lat temu ludzie wierzyli, że Jaskółki zimę spędzały w mule, na dnie stawów i jezior, gdzie zapadały w głęboki sen.. Głowę i wyższe partie ciała ma czarne z niebieskim połyskiem, biały kuper i dolne partie ciała.. Dymówka należy do rodziny jaskółkowatych.. Przeleciała w tym czasie ponad dwa miliony kilometrów.. Jaskółka nieco mniejsza od dymówki, o bardziej krępej sylwetce z krótszym i mniej rozwidlonym ogonem.. Skrajne sterówki wydłużone, przez co ogon jest głęboko rozwidlony.Jaskółka dymówka (Hirundo rustica) Jaskółka dymówka ( Hirundo rustica) Opis: niewielka, smukła, ogon tworzący charakterystyczne ,,widełki", skrzydła sierpowato zakończone.. Poniżej opis oknówki, którą każdy w życiu widział i to do niej są liczne odniesienia z kultury w tym przysłowia np. jedna jaskółka wiosny nie czyni.Jaskółka dymówka (Hirundo rustica) - niewielki ptak wędrowny z rodziny jaskółkowatych.. Niepozorny, mały, granatowo-biały ptak z bordową plamą wokół dzioba, każdego roku musi pokonać tysiące kilometrów, by dotrzeć na zimowiska, a później wraz z nadejściem wiosny, z powrotem tam, gdzie się wykluł.. Gniazdo lęgowe wyprodukowane w polskiej manufakturze.. Cechą charakterystyczną ubarwienia jaskółki dymówki jest ciemnopomarańczowe (prawie wiśniowe) podgardle i czoło, co stwarza wrażenie, że ptak ten ma pomarańczową twarz.Dymówka, jaskółka dymówka (Hirundo rustica) - gatunek niewielkiego ptaka wędrownego z rodziny jaskółkowatych (Hirundinidae).. Samiec i samica są podobnej wielkości i są tak samo upierzeni.Jaskółka Dymówka.. Żywi się owadami, które złapie w locie.. Trudno powiedzieć dlaczego zmieniły swoje przyzwyczajenia i przeniosły się w pobliże ludzkich siedzib.Oknówka zwyczajna, oknówka, jaskółka oknówka - niewielki gatunek ptaka wędrownego z rodziny jaskółkowatych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt