Jak nie płacić abonamentu rtv

Pobierz

Jest to absurdalne, ale takie obowiązują u nas w kraju przepisy.RTV Osoby, które mają pierwszą grupę inwalidzką, orzeczenie o niepełnosprawności, są niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji, skończyły 75 lat, nie słyszą albo ich ostrość wzroku nie przekracza 15 proc. lub są inwalidami wojennymi i wojskowymi, nie muszą płacić abonamentu radiowo-telewizyjnegoKto nie musi płacić abonamentu RTV.. Niestety, jeśli tak się nie stanie, nie będziesz miał podstaw, by uchylić się od obowiązku zapłaty naliczonych kwot z tytułu niezapłaconego abonamentu RTV.Zaległego abonamentu nie trzeba płacić?. Sprawdź, kto nie musi płacić abonamentu RTV i jak złożyć wniosek o rezygnację z jego opłacania przez internet.Poczta Polska Spółka Akcyjna, ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa NIP: 525-000-73-13, KRS: Sąd Rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy kapitał zakładowy: 774.140.000, w całości wpłaconyMożna wyrejestrować odbiornik radiowy lub telewizyjny przez internet i nie płacić abonamentu.. W związku z sytuacją epidemiologiczną rząd przygotował taką możliwość w formie online.. Czesław Starosta, radny Orzesza, twierdzi że wraz z gronem przyjaciół znalazł sposób na skuteczną odmowę w majestacie prawa zapłaty .Jeżeli należysz do którejś z tych grup to jesteś zwolniony z opłaty abonamentowej.. Ciąg dalszy to formalności związane ze zwolnieniem z obowiązkowych opłat..

Zwolnienie z płacenia abonamentu załatwia się w urzędzie pocztowym.

Biorąc na tapetę dane Głównego Urzędu Statystycznego za 2019 rok oznacza to, że osoby, których emerytura nie przekracza 2459,08 zł brutto mogą ubiegać się o zwolnienie z płacenia abonamentu RTV.. Aby uzyskać zwolnienie z opłat należy przedstawić dokumenty uprawniające do uchylenia opłat lub złożyć oświadczenie o spełnieniu kryteriów.. Jednak ustalenie wysokości świadczenia, które uprawnia do zwolnienia nie jest proste.. Urzędnicy Poczty Polskiej wyjaśniają w rozmowie z Faktem krok po kroku jak to zrobić.Za abonament RTV chcą żeby płacić podatek żeby Orłoś Maciej mógł zarabiać 75 tysięcy i Kurski Jacek 50 tysięcy miesięcznie a ile ich pracownicy zarabiają to nie chce pisać, bo lista .Nie każdy posiadacz radia i telewizora musi płacić abonament.. Jak wyrejestrować odbiornik osobiście, a jak zrobić to przez internet?. Osobami uprawnionymi do zwolnienia od opłat abonamentowych są m.in.: - osoby mające pierwszą grupą inwalidzką; - całkowicie niezdolne do pracy; - ze znacznym stopniem niepełnosprawności; - trwale lub okresowo niezdolne do pracy w gospodarstwie rolnym; - które skończyły 75 lat;Abonament RTV: Jak nie płacić kar za zaległe opłaty abonamentowe RTV..

Ustalenie tego, czy trzeba płacić abonament RTV to tylko początek drogi.

- jest tak, ponieważ abonament rtv jest de facto oplatą za możliwość korzystania a nie za samo korzystanie.. Co więcej, nie trzeba nawet wtedy zgłaszać tego na poczcie, by zostać zwolnionym z płacenia abonamentu - Poczta Polska sama, na bazie danych z bazy PESEL, ustala, kto nie musi już płacić;Te osoby nie muszą płacić abonamentu RTV.. Ciekawa jest też argumentacja sądu dotycząca tego, jak wygląda ściąganie abonamentu .Krzysztof Luft gościem Mikołaja Lizuta w audycji A teraz na poważnie RadioTOKFM Pierwsze Radio Informacyjne SUBSKRYBUJ TOK FM: RTV 2021: Co trzeba zrobić, by wyrejestrować odbiornik telewizyjny i nie płacić abonamentu?. Można uniknąć płacenia starych i nowych długów abonamentowych.Jak do tej pory zrezygnować z płacenia abonamentu RTV można było jedynie w sposób tradycyjny.. Podziel się artykułem: Kopiuj link.wyrzucił pan telewizor/ukradziono go panu - nie płaci pan abonamentu - również należy zgłosić ten fakt (wyrejestrować odbiornik) ma pan sprawnie działający telewizor, ale go pan nie używa - trzeba zapłacić abonament!. Niewiele osób jednak wie, że osoba zaliczona do I grupy inwalidzkiej, nie zostanie zwolniona z tego obowiązku automatycznie.. Co ważne, osoby które spełniły kryterium wiekowe, z automatu stają się zwolnione z opłat..

Polacy z rozmaitych powodów nie chcą płacić abonamentu radiowotelewizyjnego.

Instrukcja 5.10.2020.. Konieczne jest oświadczenie.Jeśli Ci się uda, to Poczta Polska potwierdzi, że okoliczność wyrejestrowania rzeczywiście miała miejsce.. Żeby anulować wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu, należy więc w terminie 7 dni od jego otrzymania złożyć na Poczcie pismo proszące o podstawy prawne wydanej decyzji.Jak widać, otrzymanie wezwania do zapłaty abonamentu RTV to nie koniec świata, albowiem jest kilka sposobów, aby nie płacić tego abonamentu.Można: zażądać dowodów na istnienie długu za abonament RTV, podnieść zarzut przedawnienia abonamentu RTV, rozłożyć dług na raty, lub poprosić o częściowe, lub .Jak legalnie nie płacić abonamentu RTV?. Nie musisz podawać powodu, ale zgodnie z prawem wyrejestrowaniu podlegają te odbiorniki, które już nie znajdują się w danym lokalu.. Nie musi być on konkretny - np. najbliższy wobec miejsca zamieszkania.Jak nie płacić abonamentu RTV.. Pamiętaj, by podczas procedury dochować wszelkich formalności - tylko .Osoby, które mają ukończone 60 lat i ustalone prawo do emerytury, są zwolnione z obowiązku opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego..

Zgodnie z prawem istnieje lista osób zwolnionych z obowiązku opłacania abonamentu.

Formalności związane ze zwolnieniem z opłacania abonamentu RTV można załatwić w dowolnym urzędzie pocztowym.Skoro Poczta Polska nie podejmuje działań, to można myśleć, że nie trzeba już płacić abonamentu.. Z opłaty zwolnione są osoby, które: ukończyły 75 lat.. Na liście zwolnionych z obowiązku opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego znajdują się: osoby, które ukończyły 75. rok życia,Przepisy zostały jednak w dużej części przypadków zignorowane, co w praktyce oznacza, że odbiorniki TV i radia nie były w świetle prawa zarejestrowane.. Urzędnicy Poczty Polskiej wyjaśniają w rozmowie z Faktem krok po kroku jak to zrobić.Aby wyrejestrować odbiornik i nie płacić już abonamentu RTV możemy udać się bezpośrednio do placówki pocztowej, albo zrobić to przez internet.. Ze statystyk wynika, że swój obowiązek spełnia jedynie 10 proc. osób.Zobacz, co zrobić, by legalnie nie płacić abonamentu RTV.. Oto zasady i grupy zwolnione z opłat Abonament RTV to opłata obowiązkowa dla osób, które posiadają w domu odbiornik telewizyjny lub radiowy.Nie trzeba płacić zaległego abonamentu RTV?. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje na ten temat.. Co z osobami, które zalegają z opłatą, a chcą wyrejestrować telewizor?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt