10 zasad zdrowego odżywiania prezentacja

Pobierz

Właściwie skomponowane posiłki dostarczają energię oraz są źródłem cennych składników.. Jest ich 10, możemy więc uznać je za swoisty dekalog zdrowego odżywiania.. Wybieraj kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, płatki owsiane z orzechami lub pastę z ciecierzycy.. Kolacja 5-10% 4.. Pięć porcji warzyw i owoców dziennie i żyje się przyjemniePrezentacja zasady zdrowego odżywiania Created Date: 3/29/2020 12:51:33 PM .Wystarczy zapamiętać.. Regularność posiłków sprzyja dowozowi odpowiedniej ilości energii w ciągu dnia, wpływa pozytywnie na samopoczucie, koncentrację oraz utrzymanie odpowiedniej masy ciała.Podsumowanie Tajemnice zdrowia Tajemnice zdrowia nie zależą wcale od zdrowej żywności, ale od prawidłowego odżywiania się!. Co za dużo lub za mało, to nie zdrowo!. Zachęcam do zapoznania się z 10 najważniejszymi zasadami zdrowego żywienia, które pomogą nam zadbać o szczupłą zdrową sylwetkę.. Ograniczaj spożycie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych.. autor: Dorota Mirska-Królikowska Data publikacji: 19 stycznia 2018 Data aktualizacji: 15 kwietnia 2020.Rockwell Arial Wingdings 2 Calibri Wingdings Times New Roman Odlewnia metali 1_Odlewnia metali 2_Odlewnia metali 3_Odlewnia metali 4_Odlewnia metali 5_Odlewnia metali 6_Odlewnia metali 7_Odlewnia metali 8_Odlewnia metali Zasady racjonalnego żywienia a utrzymanie i pomnażanie zdrowia..

10 zasad zdrowego żywienia 10-15% 5.

12.Po 4, 6, 8 i 10 etapie zajęć nauczyciel przyznaje punkty, po dokonaniu podsumowania zajęć zlicza punkty i udziela oceny pisemnej.Aktualna wersja piramidy, zawierająca szczegółowe zalecenia zdrowotne dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat, została zaprezentowana przez ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia (IŻŻ) podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego, który odbył się pod koniec stycznia br. w Warszawie.. Zakończenie 10.Prezentacja przygotowanych jadłospisów i wspólna ich weryfikacja.. Pozwala to na ograniczenie .10 zasad zdrowego stylu życia.. Następny.. Jedz regularnie.Podstawowe zasady zdrowego żywienia Każdy wie, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne.. Jedz codziennie różne produkty z każdej grupy uwzględnionej w piramidzie.. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 Instytut Matki i Dziecka Zakład Zdrowia Dzieci i Młodzieży ul. Kasprzaka 17a, 01-211 Warszawa tel.. (22) 32 77 459, 32 77 202 e-mail: ZASADY PRAWIDŁOWEGO ŻYWIENIA MŁODZIEŻY Warszawa, listopad - 2017 r.poznane zasady zdrowego odżywiania.. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.Zapraszamy na nasz profil na Facebook'u oraz stronę Internetową prawidłowego odżywiania *Spożywaj posiłki regularnie (4-5 posiłków co 3-4 godziny)..

10 zasad zdrowego żywienia.

Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. i stosować kilka generalnych zasad.. Rozpocznij dzień od sycącego śniadania.. *Codziennie spożywaj co najmniej 2 duże szklanki mleka.Informacje te powinny ułatwić codzienne kontrolowanie ilości spożywanych składników i energii, a tym samym pomóc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i stanu zdrowia.. Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.. 2.Jedz śniadanie, a drugie śniadanie zabież do szkoły.Żywienie ma znaczenie - 10 zasad zdrowego odżywiania Jakich zasad przestrzegać aby ustrzec się otyłości - radzi Agnieszka Ciepłowska z firmy doradczej Deloitte, dyplomowana dietetyk, organizatorka warsztatów "Żywienie ma znaczenie".. Strona Główna.. Każdy chce dobrze wyglądać i mieć zdrowy organizm, co próbuje osiągnąć przez zastosowanie odpowiedniej diety.. Ciekawostki dietetyczne.. Zawiera kilka porad dotyczących nie tylko zdrowego odżywiania, ale również aktywności fizycznej.Prezentacja multimedialna Oto kilka jego zasad: Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. *Spożywaj produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.. 10 zasad zdrowego żywienia.. Piramida adresowana jest rzecz jasna nie tylko do dzieci i młodzieży, lecz także - a .Strona główna Baza wiedzy Zdrowa dieta 10 złotych zasad zdrowego odżywiania..

10 złotych zasad zdrowego odżywiania.

Ograniczaj spożycie cukru, słodyczy, słodkich napojów.Właściwy sposób odżywiania Nie od dziś wiadomo, że zdrowe odżywianie jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.. 11.Podsumowanie zajęć i samoocena uczniów.. Należy pamiętać, że wszelkie zmiany nawyków żywieniowych należy wprowadzać z rozsądkiem, unikać głodówek i restrykcyjnych diet.Zasady zdrowego odżywiania według nowoczesnej dietetyki.. II śniadanie 20-25% 1.prezentacja PowerPointPokrycie dziennego zapotrzebowania na energię podstawowych składników odżywczych 55-75% Węglowodany 30-35% Tłuszcze 10-15% Białka Pokrycie zapotrzebowania na energię Składnik Piramida Zdrowego Żywienia Piramida zdrowego żywienia jest zestawieniem zaleceń żywieniowych.Postaram się przybliżyć nieco, temat zdrowego odżywiania i kilka wskazówek dla osób odchudzających się.. .tematyka zdrowego odżywiania w szkole jest ważnym elementem nie tyklo podstawy programowej ale również programów wspierających ten obszar - np. Program dla szkół.. Na śniadanie najlepsze są produkty pełnoziarniste, które powoli będą dostarczać ci energii przez cały poranek.. Bądź codziennie aktywny fizycznie - ruch korzystnie wpływa na sprawność i prawidłową sylwetkę.. Posiłki powinny być jedzone o stałych porach w ciągu dnia.. Magdalena Gajczy Dyplomowany dietetyk Absolwentka studiów magisterskich na SGGW w Warszawie..

10 zasad prawidłowego żywienia.

Zdrowe odżywianie stało się obecnie pewnego rodzaju modą.. Dla Pacjenta.. Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).. Zasady prawidłowego odżywiania się Dwie najważniejsze zasady prawidłowego odżywiania się to: I Dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości pokarmów.10 zasad zdrowego żywienia.. Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).. jednocześnie należy pamiętać, że szkoła , w której dzieci przebywaja kilka godzin powinna dbać o to, aby produkty spożywane w trakcie pobytu były odopwiedniej .Zasady Zdrowego Żywienia związane z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży.. ZDROWE ODŻYWIANIE.. Odżywiaj się regularnie.. *Warzywa i owoce spożywaj jak najczęściej i w jak największej ilości, co najmniej połowę tego co jesz.. Włącz autoodtwarzanie.ZDROWE ODŻYWIANIE.. Uwzględnij w prezentacji także skutki niewłaściwego odżywiania się.. Wykonaj prezentację multimedialną, która będzie opisywała szczegółowo poniższe zasady.. 1.Jedz ryby przynajmniej dwa razy w tygodniu.. DOBRA DIETA DLA UCZNIA Jedzenie zalecane dla uczniów: • • • • Zaspokaja potrzeby rosnącego organizmu Służy zachowaniu zdrowia Zapewnia dobre samopoczucie Pomaga osiągać dobre wyniki w nauce Składniki odżywcze: substancje, które są niezbędne jako źródło energii, budulec lub czynnik .10 zasad zdrowego odżywiania.. Pamiętaj o właściwych proporcjach: ¾ warzywa, ¼ owoce.. Podwieczorek: 35-40% 3.. Istnieje 10 zasad zdrowego odżywiania wg Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: 1.. Zapewnia to lepszy metabolizm i optymalne wykorzystanie składników odżywczych oraz sprzyja prawidłowej .Prezentacja pokazująca w jaki sposób prowadzić zdrowy styl życia.. Jedz posiłki regularnie (5 posiłków co 3-4 godziny).. Obiad: 15-20% 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt