7 cudów świata starożytnego prezentacja

Pobierz

Kolos rodyjski to olbrzymich rozmiarów posąg Heliosa, greckiego boga słońca, wybudowany na wyspie Rodos przez Charesa z Lindos w latach.7 cudów świata starożytnego - Zintegrowana Platforma Edukacyjna 7 cudów świata starożytnego Prezentacja przedstawia 7 cudów świata starożytnego, opisy zabytków wraz ze zdjęciami.. RZEŹBA HELLENISTYCZNA Cechy Ruch Dynamizm postaci Rozmach Ekspresja Dynamiczna kompozycja Najwięksi twórcy to .Najczęściej zalicza się do siedmiu cudów świata: 1.. If playback doesn't begin .W 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a 7 lipca 2007 ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata.. Zniszczony w 224 p.n.e. przez trzęsienie ziemi.. Włącz autoodtwarzanie.Siedem Cudów Świata Starożytnego i Nowożytnego - YouTube.Siedem Cudów Starożytnego Świata (od lewej do prawej, od góry do dołu): Piramida Cheopsa, Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie, Świątynia Artemidy w Efezie, Posąg Zeusa w Olimpii, Mauzoleum w Halikarnasie, Kolos Rodyjski i Latarnia morska w Faros Siedem cudów świata (starożytnego) - lista najbardziej znanych budowli w starożytności.Najczęściej zalicza się do siedmiu cudów świata: 1.. Dziś już niewiele z nich pozostało, a ich pozostałości rozwleczono po całym świecie.. Pobierz załącznik Plik PPS o rozmiarze 1.03 MB w języku polskimWszystkie siedem cudów było stworzonych przez człowieka i nie są one dziełami natury..

7 cudów świata starożytnego | Prezentacja.

Można ją wykorzystać na lekcjach podsumowujących starożytność.. Świątynie Artemidy w Efezie, 4.. Była grobowcem dla faraona Cheopsa (egip.. Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie, 3.. Piramida CheopsaJednak mianem siedmiu cudów starożytnego świata obecnie określa się: - Piramida Cheopsa ok. 2560 p.n.e - Świątynia Artemidy w Efezie ok. 560 p.n.e - Kolos Rodyjski w Rodos z ok.281 p.n.e - Latarnia Morska w Faros z ok. 280 p.n.e - Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie - Posąg Zeusa w Olimpii - Mauzoleum w Halikarnasie PIRAMIDA CHEOPSAJeden z 7 cudów świata starożytnego ARCHITEKTURA HELLENISTYCZNA ARCHITEKTURA HELLENISTYCZNA Świątynia Zeusa Olimpijskiego u stóp Akropolu w Atenach ARCHITEKTURA HELLENISTYCZNA Odbudowany portyk Attalosa w Atenach z II w.p.n.e.. Jej skład ugruntował się później w czasach starożytnych.7 cudów starożytności to niezwykła lista, która obejmuje imponujące dzieła tworzone przez tysiące ludzkich rąk na przestrzeni setek lat.. 7 cudów świata starożytnego Materiał niezgodny z wytycznymi WCAG i nieprzystosowany do pracy online.7 cudów świata starożytnego | Prezentacja - YouTube.. w specjalnie do tego celu wybudowanej świątyni w greckiej Olimpii - gdy w .Siedem cudów świata (starożytnego): Piramida Cheopsa To jedyny cud z listy 7 cudów świata starożytnego, który pozostał do naszych czasów..

Prezentacja ta ma na celu przedstawić i porównać ze sobą cuda świata starożytnego oraz nowożytnego.

Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie, 3.. Przez Asia Bielska aktualizowany Jul 19, 2019.. Świątynia Artemidy w Efezie.. Świątynie Artemidy w Efezie, 4.. Posąg Zeusa Olimpijskiego, 5.. 7 cudów świata starożytnego - Zintegrowana Platforma Edukacyjna 7 cudów świata starożytnego Prezentacja przedstawia 7 cudów świata starożytnego, opisy zabytków wraz ze zdjęciami.. Posąg Zeusa Olimpijskiego, 5.. Mianem siedmiu cudów świata określano siedem przykładów dzieł sztuki i szczytowych osiągnięć architektury, szczególnie .Prezentacje - Siedem Cudów Świata Starożytnego.Prezentacja o współczesnych Cudach Świata, których listę stworzyła szwajcarska firma New Open World poprzez głosowanie telefoniczne i internetowe.. Zorganizowała plebiscyt mający na celu wyłonienie 7 nowych cudów świata z listy prawie 200 istniejących zabytków w krajach na całym świecie.7 cudów nowożytnego świata.. Kolos Rodyjski - posąg boga słońca Heliosa, 7.. Głównie znalazły się na niej arcydzieła greckiej architektury.. Wybudowano: 281 p.n.e. Budowniczy: Grecy.. Jednak obecnie również istnieją budowle, uznawane za niezwykle cenne, a tym samym w pełni zasługujące na miano cudu świata nowożytnego.. Lista miała być swoistym ówczesnym przewodnikiem po popularnych celach turystycznych.. Posąg Zeusa w Olimpii Latarnia morska na Faros PetraDo siedmiu cudów świata starożytnego należy:

  • Piramida Cheopsa
  • Wiszące ogrody Semiramidy
  • Świątynia Artemidy w Efezie
  • Mauzoleum w Halikarnasie
  • Kolos Rodyjski
  • Latarnia morska w Faros
  • Posąg Zeusa w Olimpii
7 Cudów Starożytnego Świata Pierwotnie lista starożytnych cudów świata została stworzona w II wieku p.n.e. przez Antypatra z Sydonu..

Jedynym cudem świata starożytnego, który przetrwał do czasów współczesnych, jest Piramida Cheopsa w Gizie.

tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Zbudowana na wyspie Faros między 280 a 247 p. n. e., miała wysokość około 120 metrów i została zamówiona przez Ptolemeusza I, jednego z macedońskich następców Aleksandra Wielkiego, aby pomóc w prowadzeniu żeglarzy do portu Aleksandrii.Klasyczne siedem cudów świata starożytnegojakie utrwaliło się powszechnie obejmuje następujące obiekty: Kolos Rodyjski na Rodos.. dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Plik 7 Cudów Świata Starożytnego.ppt na koncie użytkownika Taga82 • folder Prezentacje • Data dodania: 2 cze 2014Siedem Cudów Świata Starożytnego‎ > ‎ Latarnia Morska na Faros U wejścia do portu w Aleksandrii, na wyspie Faros, powstała pierwsza na świecie latarnia morska.Ponad dwa tysiące lat po tym jak starożytni Grecy wybrali pierwsze siedem cudów świata, szwajcarska firma New Open World Corporation (NOWC) postanowiła je zmienić.. Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie.7 Cudów Świata Starożytnego.ppt rzuczek1 / prezentacje / sztuka / 7 Cudów Świata Starożytnego.ppt Download: 7 Cudów Świata Starożytnego.ppt★ 7 cudów świata starożytnego prezentacja: Szukaj: Polska Sport Sztuka Gospodarka Społeczeństwo Kultura Historia Geografia Technika Nauki humanistyczne Nauki przyrodnicze Nauki społeczne Nauki ścisłe Religioznawstwo Filozofia Biografie ..

Latarnię morską na wysepce Faros w Aleksandrii.To najmłodszy z 7 cudów starożytnego świata.

Następny.. Siedem Cudów7 cudów świata starożytnego Piramida Cheopsa Rok powstania - ok. 2560 r.p.n.e Położenie - Egipt, Giza, dolina Nilu Wysokość pierwotna - 146,59 m Wysokość współcześnie - 138,75 m Czas budowy - ok. 20 lat masa konstrukcji - ok. 6 milionów ton fot. fotogalerie.pl / 7 cudów świata starożytnegoAntypater wymienił więc : piramidy w Gizie, zbudowane przez Egipcjan przed pięcioma tysiącami lat - są one najstarszym i zarazem jedynym zachowanym do dziś cudem starożytnego świata; Wiszące Ogrody Babilonu, istniejące już tylko w ludzkiej świadomości jako raj na pustyni - położone były nad brzegami Eufratu w Mezopotamii (obecnie Irak); posąg Zeusa dłuta Fidiasza ustawiony około 433 r.p.n.e.. Piramida została wzniesiona ok. 2500 lat p.n.e. na płaskowyżu w Gizie (Egipt)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt