Quo vadis sprawdzian po omówieniu lektury

Pobierz

dwa miejsca i jedno uczucie 4.Lektura powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" dała Karolowi Wojtyle wyobrażenie idealnego obrazu Rzymu pierwszych chrześcijan.Zapraszamy do wpisywania motywów z rożnych tekstów kultury, aby wasz zmotywować do tego ogłosiliśmy konkurs: 1.. Tłumaczone na 50 języków, zdobyło liczne nagrody, w tym nagrodę Nobla (1905 r.) Quo vadis - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - Quo vadis - streszczenie i opracowanie Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Quo vadis | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Godzinna lekcja online z Izabelą - tematyka do omówienia (z …Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Skomentuj.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. V Zredaguj zaproszenie, w którym zachęcisz wybranego bohatera lektury do odwiedzenia naszej szkoły..

17 Obserwuj ...Quo vadis - test.

Kto jest głównym bohaterem utworu?. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. Skrótowo można by powiedzieć, że głównym wątkiem utworu są dzieje rodzącego się i rozkwitającego uczucia Winicjusza i Ligii, poganina i chrześcijanki, na tle starożytnego Rzymu za panowania Nerona, którym owładnęło prześladowanie pierwszych chrześcijan.Sprawdzian znajomości lektury Magiczne drzewo, Czerwone krzesło Andrzeja Maleski Zawiera 13 pytań.. Sienkiewicz ukazuje w niej panoramę społeczeństwa Rzymu, porusza problem prześladowania chrześcijan i odchodzenia kultury antycznej.. Rzeczywiście przeczytałam tylko streszczenie, bo jutro mam test z lektury, a nawet nie zaczęłam czytać, xD.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.Wydanie Quo vadis kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.. #henryksienkiewicz #quovadis #lekturaszkolna #gimnazjumTest po omówieniu Małego Księcia.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!.

Rozwiąż test!Lektury Quo vadis / Quo vadis.

Na czym polegał podstęp Petroniusza, dzięki któremu Ligia miała znaleźć się w domu .Test z lektury - Quo Vadis!. W 1901 roku liście do paryskiego dziennikarza z "Le Gaulois" Sienkiewicz pisał tak: "Pyta mnie Pan w jaki sposób powstała w mej wyobraźni myśl napisania "Quo vadis".. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Udostępnij.. Udostępnij.. Kolejne załączniki zawierają materiały pomocnicze do zadań proponowanych na lekcji.. .Streszczenie lektury pt." Quo Vadis" Henryk Sienkiewicz, Quo vadis: Rozgrywająca się na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, i patrycjusza, Marka Winicjusza.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Ich rodzącym się uczuciom stają jednak na przeszkodzie społeczne podziały i dworskie intrygi, a także różniąca oboje młodych religia.Tematem lekcji jest "Quo vadis" - co powinieneś/aś wiedzieć na egzaminie.. Pytanie 1 /16.. 1. kto napisał Quo Vadis 2.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Quo vadis - geneza O przyczynach powstania "Quo vadis" pokrótce dowiadujemy się od samego autora..

i umiejętności na temat lektury po cyklu lekcji.

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Quo vadis - streszczenie dzieła Henryka Sienkiewicza, które przyniosło mu światową sławę.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Quo Vadis to powieść Henryka Sienkiewicza, która zaprowadziła go wprost po Nagrodę Nobla w 1905 roku.. W następnym załączniku znajduje się przykładowy test sprawdząjący wiedzę.. Skomentuj.. Test: Po odwiedzeniu jakiej świątyni Neron zamarł przerażony, osuwając się na ręce stojącego za nim Winicjusza: .. pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami "Uczta Nerona" oraz "Pochodnie Nerona .Załącznik 3: Lekcja piąta dotyczy systemu wartości zawartego w "Quo vadis".. Test składa się z 28 pytań.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Powtórz przed sprawdzianem.Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?.

Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12941 razy.. Napisz do nas.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. "Quo Vadis" - opracowanie.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Był to rezultat licznych przyczyn.Sprawdzian ze znajomości i zrozumienia treści lektury "Wujek Karol.. Przerwij test.. Test składa się z 12 pytań.. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły po.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika "Niwa", korespondent "Gazety Polskiej" w .Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Do czego służyła lektyka?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Lekcje z lekturą "Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto Menu"Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Nagrody są trzy: 1.1.. To nie tylko powieść historyczna z.. "Quo Vadis" to kolejna powieść H. Sienkiewicza o tematyce historycznej, którą chciałbym w niniejszej pracy zaprezentować..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt